Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Nośnik #3 CYBERŻULERSTWO - miniatura

ZUSwave (wkładka)

Cyberżule

„Zuswave”, pierwsze starcie, finisaż cyberżulerstwa

Gdzie kończy się cyberżulerstwo, tam zaczyna ZUSwave. Mieliśmy opublikować poniższą paczuszkę w „Wakacie”, ale nie doszło do tego (też dobrze). Zostało przygotowane wprowadzenie i kilka propozycji majaczących jeszcze na przecięciu starej i nowej estetyki.

Projekt rozwijany jest obecnie na autonomicznej stronie टट्टीZUSwave.

Następny numer „Nośnika” będzie w całości poświęcony problematyce ubezpieczeń.

 

Piotr Puldzian Płucienniczak – ZUSwave – Dryfuję w stronę określenia zjawiska

Ubezpieczenia społeczne są centralnymi instytucjami nowoczesnych społeczeństw: formalizacją współzależności i współodpowiedzialności za całość. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest centralną instytucją Polski: jest lżony, poniżany, atakowany za chciwość i zakusy na majątek narodowy. Więzi społeczne zostają wyprowadzone na zewnątrz lokalu i pociągnięte z buta.

Tyle diagnozy. W roku 2014 w trakcie cyberżulerskich poszukiwań Rozdzielczość Chleba wytwarza paradoksalne momenty #ZUSwave’u.

Aplikacje budowane na kieszeń Pierwszego Świata sprzedawane i kupowane są w Polsce: to pierwszy mały schodek. Schodki prowadzą do siedziby Inspektoratu ZUS Kraków-Krowodrza (Świętokrzyska 12, Kraków). Ubezpieczenia społeczne i komputery są centralnymi narzędziami nowoczesnych społeczeństw. Pamiętając, że komputery są najdroższymi przedmiotami w naszym posiadaniu, używamy ich do zajęć niejednokrotnie haniebnych, dających jednak strawę i umowę o dzieło.

Powstałe na Zachodzie #wave’y estetyczne rozbijają się o czuły polski #waveochron: zachowują podstawowe własności formalne, ale zawartość pozycji nabiera natywnego charakteru. Proste czynności manualne dają produkt przeznaczony do spożycia na rynku wschodnioeuropejskim. #ZUSwave to paprotka. Kopiujemy patriotyzm, wklejamy nowoczesność.

 


 

Łukasz Podgórni

 


 

Puldzian

 


 

Leszek Onak

 

######

Materiał z cyberżulerskiego „Nośnika”: pobierz pdf, czytaj na Issuu (patrz niżej) albo przejdź do spisu treści

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku