Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

ZUSTAWA: paradoksalne momenty #ZUSwave’u

Ubezpieczenia społeczne są centralnymi instytucjami nowoczesnych społeczeństw: formalizacją współzależności i współodpowiedzialności za całość. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest centralną instytucją Polski: jest lżony, poniżany, atakowany za chciwość i zakusy na majątek narodowy. Więzi społeczne zostają wyprowadzone na zewnątrz lokalu i pociągnięte z buta.

Tyle diagnozy. W roku 2014 w trakcie cyberżulerskich poszukiwań Rozdzielczość Chleba wytwarza paradoksalne momenty #ZUSwave’u. Aplikacje budowane na kieszeń Pierwszego Świata sprzedawane i kupowane są w Polsce: to pierwszy mały schodek. Schodki prowadzą do siedziby Inspektoratu ZUS Kraków-Krowodrza (Świętokrzyska 12, Kraków). Ubezpieczenia społeczne i komputery są centralnymi narzędziami nowoczesnych społeczeństw. Pamiętając, że komputery są najdroższymi przedmiotami w naszym posiadaniu, używamy ich do zajęć niejednokrotnie haniebnych, dających jednak strawę i umowę o dzieło.

Powstałe na Zachodzie #wave’y estetyczne rozbijają się o czuły polski #waveochron: zachowują podstawowe własności formalne, ale zawartość pozycji nabiera natywnego charakteru. Proste czynności manualne dają produkt przeznaczony do spożycia na rynku wschodnioeuropejskim. ZUSwave to paprotka i składka.

######

Zapraszamy do odwiedzenia pokazu sztuki ZUSu. W dziale grafiki komputerowej: Piotr Puldzian Płucienniczak, Łukasz Podgórni, Bartek Jurek, Zofia Dal Canton i Katarzyna Muskaryna. W dziale ePitów: Leszek Onak.

######

29.05.2015, g.: 21:00

V9, ul. Hoża 9, Warszawa

######

Wydarzenie na fb

Fanpejdż टट्टी Z U S w a v e

######

W czasie wernixu performans Rozdzielczości Chleba (Onak + Podgórni + Puldzian) oraz set dźwiękowy Eve Apple Bot Orchestra (Mełnicka).

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku