Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Przetrwalnik - miniatura

Warszawska premiera „Przetrwalnika” Waldka Jochera

Nadszedł czas na test Przetrwalnika w warunkach stołecznych. Na zaproszenie Staromiejskiego Domu Kultury Rozdzielczość Chleba zaprezentuje swoją najnowszą publikację w kontekście staromiejskiej Wierszorynki. W programie wieczoru: (1) spotkanie z Waldemarem Jocherem, autorem Przetrwalnika, które poprowadzą Maja Staśko i Piotr Puldzian Płucienniczak, (2) turniej jednego wiersza oraz (3) czytanie multimedialne, gdzie teksty Jochera animować i nagłaśniać będą Leszek Onak i Łukasz Podgórni.

Zapraszamy do wspólnego przetrwania wieczoru.

######

04.02.2016, g.: 18:30

Staromiejski Dom Kultury / Piwnica Largactil, Rynek Starego Miasta 2

######

O książce:

Dobrze jest wiedzieć, co robi poeta. By czytać wiersze z pożytkiem, inna wiedza nie jest nam potrzebna.

Przetrwalnik to laboratorium, w którym Waldemar Jocher wyczynia różne rzeczy: odwraca porządek liter, łyka prąd, rozdziela rękopisy, reanimuje wątpliwości, zjeżdża pod język, potraja metafory, scala rany, transformuje metal w ślinę, generuje szum, zamazuje oryginał, czyta cyfry bytu, pieczętuje istotę, rozprasza znaczenia, zamienia plany w plamy i mierzy wytrzymałość (języka, wiersza, bytu, swoją i naszą). Jak w każdym laboratorium, tak i w tym znajdziemy fascynujące narzędzia: bose nożyce, trójdzielne maszyny i regulatory halucynacji. Eksperymenty trwają nieustannie, słychać szum i wizg poetyckich aparatów, procesy zachodzą stopniowo, ale nieubłaganie. Należy pamiętać, że to wszystko może w każdej chwili wybuchnąć.

Wiersze Jochera są spektakularnym przykładem poetyckiego realizmu spekulatywnego.

Grzegorz Jankowicz

######

Czytaj Przetrwalnik online, pobierz albo kup papierową wersję.

######

Waldemar Jocher – autor i asystent autora w jednej osobie. Od roku 2006 permanentny błąd w procesie tworzenia. Ewoluuje ku nawigacji koła, pozostając przed-grociem rozpoznania publicznych placów. W 2009 roku jako asystent przeczytał i opublikował w Mikołowie tomik reszta tamtego ciała oraz odebrał w imieniu autora nagrodę im. Iłłakowiczówny.

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku