Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Przetrwalnik - miniatura

Waldek Jocher i jego „Przetrwalnik” na lubelskim Przystanku Poetów

Lublin ?= Piątek ?= Waldemar Jocher. Centrum Kultury (w osobie Rafała Rutkowskiego) i Rozdzielczość Chleba (we wszystkich osobach) zapraszają na spotkanie z autorem Przetrwalnika. W stronę zachodzącego procesu poprowadzi je weteran Chleba i redaktor tomu, Kamil Brewiński.

######

05.02.2016, g.: 18:00

Centrum Kultury w Lublinie (Sala Mała), ul. Peowiaków 12

Wydarzenie na fb

######

O książce:

Dobrze jest wiedzieć, co robi poeta. By czytać wiersze z pożytkiem, inna wiedza nie jest nam potrzebna.

Przetrwalnik to laboratorium, w którym Waldemar Jocher wyczynia różne rzeczy: odwraca porządek liter, łyka prąd, rozdziela rękopisy, reanimuje wątpliwości, zjeżdża pod język, potraja metafory, scala rany, transformuje metal w ślinę, generuje szum, zamazuje oryginał, czyta cyfry bytu, pieczętuje istotę, rozprasza znaczenia, zamienia plany w plamy i mierzy wytrzymałość (języka, wiersza, bytu, swoją i naszą). Jak w każdym laboratorium, tak i w tym znajdziemy fascynujące narzędzia: bose nożyce, trójdzielne maszyny i regulatory halucynacji. Eksperymenty trwają nieustannie, słychać szum i wizg poetyckich aparatów, procesy zachodzą stopniowo, ale nieubłaganie. Należy pamiętać, że to wszystko może w każdej chwili wybuchnąć.

Wiersze Jochera są spektakularnym przykładem poetyckiego realizmu spekulatywnego.

Grzegorz Jankowicz

 

######

Czytaj Przetrwalnik online, pobierz albo kup papierową wersję.

######

Waldemar Jocher – autor i asystent autora w jednej osobie. Od roku 2006 permanentny błąd w procesie tworzenia. Ewoluuje ku nawigacji koła, pozostając przed-grociem rozpoznania publicznych placów. W 2009 roku jako asystent przeczytał i opublikował w Mikołowie tomik reszta tamtego ciała oraz odebrał w imieniu autora nagrodę im. Iłłakowiczówny.

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku