Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

repetytorium - miniatura

Tajne repetowanie: Maciej Taranek we Wrocławiu

Zapraszamy na wrocławskie spotkanie z Maciejem Tarankiem, autorem słynnej i świetnej książeczki pt. repetytorium, a ostatnio równie słynnego i świetnego wiersza dla andrzeja franaszka. Imprezka odbędzie się w najlepszej księgarni we Wrocławiu, czyli w Tajnych Kompletach, a poprowadzi ją Paweł Kaczmarski, współredaktor 8. Arkusza “Odry”. Na widowni obecni będą ponadto działacze społeczni i antyspołeczni, a także redaktor repetytorium, Arkadiusz Wierzba. Przyjdźcie!

######

15.04.2014, wtorek, g.: 17:00

Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław

######

Wydarzenie na fb

######

Przypominamy, że w Tajnych Kompletach znajdziecie wszystkie dostępne książki Rozdzielczości Chleba wydane na papierze!

######

O książce:

W tym tomie, pełnym zredukowanych form poetyckich, żywioł liryczny zderza się z chłodem logiki, a to, co powstaje w wyniku zderzenia, jest czymś na wzór epifanii; no dobrze: epifania, ale gdzie zmieścić ironię, gdy konwencja jest wyśmiana przez autora już na samym starcie? Czy to jest poetyckie origami?

Robert Rybicki

 

„Jeśli nie mogę do tego tańczyć, to nie jest to moja rewolucja”? Na szczęście w repetytorium się tańczy. I to tańczy najlepiej – lekko, niby od niechcenia, lecz z polotem, bo każdy gest, choć niewymuszony i delikatny, jest zarazem precyzyjny i kunsztowny. Taranek starannie dobrał rekwizyty, sprawnie rozłożył akcenty i wie, czemu służy cała ta zabawa. Czekałem na tę książkę wieki, tonąc w morzu poetyckiej nadprodukcji. Tymczasem Taranek wyrzucał, zmieniał, cyzelował. Warto było jednak czekać. repetytorium to murowany kandydat do wszelkich nagród.

Przemysław Witkowski

######

repetytorium Macieja Taranka w naszym katalogu, czytaj ZA DARMO!

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku