Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Spotkanie wokół “Dlaczego jesteśmy feministkami” w Ogniwie

Wszystkie jesteśmy feministkami, ale każda z nas dotarła do feminizmu w innym czasie, inną drogą i z innych powodów. Nie zmienia to jednak faktu, że łączy nas wspólny cel: obalenie patriarchatu. Żadna z nas nie zdoła tego zrobić sama. Siostrzeństwo to jedyna skuteczna droga do wywalczenia praw, które należą się nam od początku. Mokłyśmy razem w czarny poniedziałek, protestowałyśmy razem pod Sejmem i dopóki nasze prawa będą łamane, dopóty czarny protest będzie trwał. Rewolucja jest kobietą.

Czym jest feminizm w Polsce w roku 2017? Jak być feministką między liberalizmem a konserwatyzmem? Czy polski ruch feministyczny jest w stanie przekraczać granice klas społecznych? Czy feminizm może być antykapitalistyczny – czy też musi taki być? Na czym miałby polegać feminizm zwykłych kobiet – nie aktywistek i nie bizneswomen?

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 o godz. 19:00 w Spółdzielni Ogniwo (ul. Paulińska 28, I piętro, Kraków). W dyskusji udział wezmą: redaktorka książki – Teresa Vetter, Anka Adamczyk oraz publiczność. Prowadzenie: Dorota Kawęcka.

Wydarzenie na fejsie

######

Dlaczego jesteśmy feministkami to zbiór odpowiedzi na pytanie, czym jest feminizm i dlaczego walka o równouprawnienie kobiet jest konieczna. Wersja cyfrowa książeczki będzie dostępna za darmo, zysk ze sprzedaży wersji papierowej przeznaczymy na Ośrodek Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie “DOM”.

Matronat nad publikacją: Opinia Bieżąca.

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku