Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Rozdzielczość Chleba prezentuje: Elektroniczny Festiwal Lodówki

Można pomyśleć, że zimna fala lodówki wypasa się na łące owiniętej kablem. Prawda jest jednak inna – sprzęt gospodarstwa domowego rozpętał dialektykę sługi i pana, z której żadna ze stron nie może się wyplątać. Nie znaczy to, że chłód wieje, kędy chce. Chłodzenie jest McLuhanowskim chłodnym medium, które na mocy swej freonowej zasady podgrzewa zewnętrzności. Wyjdźmy zatem popatrzeć, co takiego leży obok lodówki. W skrzynkach pożyczonych od Grochowiaka i Białoszewskiego trzymane są zapasowe bezpieczniki, kabelki, baterie o nieokreślonym statusie, spalone albo nie żarówki, śrubki, kawałki plastiku, niewielkie żeliwne guziki, ładowarki do nokii. Są to artefakty antropocenu rozumianego jako epoka, w której trzymamy się za urządzenia. Z naszym udziałem czynności sprzętów reprodukcji życia zostaną wkomponowane w symfonię przyszłości.

Lodówka to gabaryt nieuchwytny dotąd dla wątłych chwytaczy sztuki elektronicznej. A jednak. Wyczerpujące badania rejonów cyberżulerskich oraz estetyczno-narodowych wskazały nam drogę do wypoczynku i regeneracji sił witalnych. Paląca potrzeba posilenia się mroźnym wiktuałem stała się połyskującym sztandarem nowej wyprawy. Wydarzenie będzie sprawdzianem kolonizacji gospodarstwa domowego poprzez wymiany tekstowe, dźwiękowe oraz wizualne.

Rozdzielczość Chleba zaprasza.

W czasie Elektronicznego Festiwalu Lodówki Rozdzielczość Chleba reprezentować będą: Leszek Onak, Łukasz Podgórni i Piotr Puldzian Płucienniczak.

######

06.10.2016, czwartek, g.: 21:00

Bomba, pl. Szczepański 2, Kraków

Wydarzenie na fb

######

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwal Ha!wangarda. Edycja wyszehradzka: http://ha.art.pl/hawangarda/

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku