Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Rozdzielczość Chleba Offline #7: Premiera „Przetrwalnika” Waldemara Jochera

Drogie Ciała Czytające i Nieczytające,

Przetrwalnikiem wybudzimy wkrótce z dłuższego uśpienia i wprawimy w oscylacyjne ruchy –Linię poetycką? Rozdzielczości Chleba. W sobotni wieczór (28.11) Waldemar Jocher, autor i asystent autora w jednej osobie, „fizyk eksperymentalny polszczyzny” (A. Wierzba), rozstawi w krakowskim Czułym Barbarzyńcy tymczasowe laboratorium i zaznajomi nas ze swoimi poetyckimi aparatami. W planach m.in. testy „trójdzielnych maszyn”, „regulatorów halucynacji” i „bosych nożyc”. Autora wspomagać będą Grzegorz Jankowicz i Bartosz Sadulski. Premierowe wydarzenie poskutkuje emisją darmowych plików zawierających książkę oraz materializacją jej mniej darmowej, papierowej wersji. Mamy powody przypuszczać, że będzie to interesująca noc, dlatego zapraszamy od strony serca i od strony głównej.

######

28.11.2015, g.: 20:00

Czuły Barbarzyńca, ul. Brzozowa 15, Kraków

Wydarzenie na fb

######

O książce:

Dobrze jest wiedzieć, co robi poeta. By czytać wiersze z pożytkiem, inna wiedza nie jest nam potrzebna.

Przetrwalnik to laboratorium, w którym Waldemar Jocher wyczynia różne rzeczy: odwraca porządek liter, łyka prąd, rozdziela rękopisy, reanimuje wątpliwości, zjeżdża pod język, potraja metafory, scala rany, transformuje metal w ślinę, generuje szum, zamazuje oryginał, czyta cyfry bytu, pieczętuje istotę, rozprasza znaczenia, zamienia plany w plamy i mierzy wytrzymałość (języka, wiersza, bytu, swoją i naszą). Jak w każdym laboratorium, tak i w tym znajdziemy fascynujące narzędzia: bose nożyce, trójdzielne maszyny i regulatory halucynacji. Eksperymenty trwają nieustannie, słychać szum i wizg poetyckich aparatów, procesy zachodzą stopniowo, ale nieubłaganie. Należy pamiętać, że to wszystko może w każdej chwili wybuchnąć.

Wiersze Jochera są spektakularnym przykładem poetyckiego realizmu spekulatywnego.

Grzegorz Jankowicz

 

######

PO PREMIERZE! Czytaj Przetrwalnik online, pobierz albo kup papierową wersję.

######

Waldemar Jocher – autor i asystent autora w jednej osobie. Od roku 2006 permanentny błąd w procesie tworzenia. Ewoluuje ku nawigacji koła, pozostając przed-grociem rozpoznania publicznych placów. W 2009 roku jako asystent przeczytał i opublikował w Mikołowie tomik reszta tamtego ciała oraz odebrał w imieniu autora nagrodę im. Iłłakowiczówny.

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku