Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Rozdzielczość Chleba ma 4 lata

W tym roku nie świętowaliśmy urodzin, bo dlaczego mielibyśmy świętować. Każdy dzień lub bochen jest święty. Czwarty rok działalności Rozdzielczości spędziliśmy na wycieczkach poza przypisywane nam standardy. Poniżej krótkie kalendarium wydarzeń.

Wiosną rozkręcaliśmy ZUSwave, generując z sukcesem poczytny fanpage, pokazując nasze grafiki i przekonania w setnym „Notesie.Na.6.Tygodni” oraz w czasie ZUStawy w galerii V9. Nadchodzący „Nośnik” #4 poświęcony fenomenie ZUSwave ukaże się w styczniu.

W maju wydaliśmy redagowany przez Łukasza Podgórniego „Nośnik” #3 poświęcony fascynującym kanałom cyberżulerstwa. Przygotowany z tej okazji Metamanifest CYBER%ULERSTWA stanowi swoiste podsumowanie naszej pracy twórczej w ramach tzw. poetyki cybernetycznej i zawiera zakodowane wskazówki na przyszłość.

Wakacje spędziliśmy z prawnikami, kontemplując oskarżenia o kradzież zdjęcia Miłosza, a następnie rozważając usuwanie niebezpiecznego wpisu. Odpowiedzieliśmy złowrogim prawnikom i od tego czasu nas nie nachodzą, za co jesteśmy wdzięczni.

Od jesieni współpracujemy z Bęc Zmianą – w „Notesie.Na.6.Tygodni” pojawił się redagowany przez nas korespondencyjny kurs poezji eksperymentalnej pod tytułem USUŃ POEZJĘ.

W ostatnich dniach listopada reaktywowaliśmy –Linię poetycką? wydając Przetrwalnik Waldka Jochera. Książka jest trudna i nabita, i reprezentuje sobą najwyższy poziom literacko-rozdzielczy. Jesteśmy z niej zadowoleni.

W międzyczasie występowaliśmy też na Poznaniu Poetów, w Centrum Kultury i na festiwalu Miasto Poezji w Lublinie, w „Tygodniku Powszechnym” i na Ha!wangardzie w Krakowie, o naszych akcjach pisało jeszcze kilka stron, ale już nie pamiętamy.
W 2016 planujemy rozwalić bank dwa razy, musimy pobijać kolejne rekordy. Zostańcie z nami.

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku