Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Kineskop je vinný

Onak i Podgórni w Instytucie Polskim w Bratysławie

Zapraszamy na konferencję Remediacja w kontekście transdyscyplinarności do Instytutu Polskiego w Bratysławie, podczas której z cyberperformance’m  ||| Kineskop je vinný” zaprezentują się Leszek Onak i Łukasz Podgórni!

######

Więcej informacji o konferencji tutaj

######

||| Kineskop je vinný

Multimedialny performance z udziałem komputerów i ludzi, którzy – zdając się na łaskę software’owych i mentalnych przejęzyczeń – manipulują w czasie rzeczywistym dźwiękowymi i wizualnymi prefabrykatami. Podczas wydarzenia testowana jest „wydolność interpretacyjna” odbiorcy, który doświadcza poezji cybernetycznej za pomocą kilku zmysłów jednocześnie: syntezatory mowy recytują wersy uzyskane z wadliwie działającego oprogramowania translatorskiego, w czym przeszkadzają im uwięzione w samplerze próbki i zglitchowane beaty; równocześnie z projektorów wyświetlane są dynamiczne poezje kinetyczne oraz teksty generatywne. Sfera wizualna performance’u nawiedzana jest ponadto przez wykwity masowej sztuki internetu, likwidujące na bieżąco nadmiar patosu i nadające wydarzeniu charakter ludyczny, wspólnotowy.

######

17.01.2013, g.: 10:45
Instytut Polski, Nám. SNP 27, Bratysława

######

Pełny program konferencji na facebookowej stronie wydarzenia

######

Skanowanie balu Łukasza Podgórniego w naszym katalogu

wgraa Leszka Onaka i Łukasza Podgórniego w naszym katalogu

######

Leszek Onak nie przepada za biogramami.

Łukasz Podgórni (ur. 1984) – artysta deadline’owy; wytwórca grafik, aplikacji i niezidentyfikowanych obiektów literackich; rzeźbi w plikach audio i tresuje syntezatory mowy podczas występów scenicznych. Sygnował manifesty poezji cybernetycznej, współtworzy(ł) związane z nią inicjatywy (http://cichynabiau.blogspot.com, http://perfokarta.net). Autor tomików noce i pętle (2010), Skanowanie balu (2012); współautor biuletynu poetyckiego Kryzys (2009) i poezjograficznego splita wgraa (2012). Wraz z Urszulą Pawlicką opracował zbiór cyfrowych adaptacji wierszy Tytusa Czyżewskiego (2012). Namiary: http://szafranchinche.ovh.org

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku