Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Nośnik #4: ZUS

Czytaj za darmo:

Pobierz PDF Czytaj online

Licencja:

Otwarty Nośnik Emerytalny został powołany w celu dystrybucji informacji na temat est/etycznych praktyk post/emerytalnych. Postemerytura i estetyka ZUS to nie tylko puzzle memiczne (wizualne zespoły materiałów o charakterze nostalgiczno-analitycznym), ale i puzzle behawioralne (zespoły działań, które pozwalają przetrwać w środowisku pozbawionym osłon). Moim zamierzeniem jako kierownika projektu ZUSwave było złączenie tych dwóch równie interesujących i smutnych fenomenów w jeden plik uporządkowany na planie gradientu.

„Dzieło jest piękne dzięki użyciu nowoczesnego druku chromogenicznego oraz rozmycia kolorów w gradiencie, ale i przygnębiające, bo gest jego stworzenia jest automatyczny.”

[McHugh, Post Internet, s. 42]

Postanowiliśmy zatem wypełnić barwą est/etyczne kontinuum między Instytucją a jej Brakiem. Rozpoczynamy od globalnych wizji i wiary w możliwość przejścia przez obecny, chujowy porządek w nieco lepsze ramy życia. Paprocie porastające gmach ZUS-u należy równocześnie uznać za wieńce nagrobne XX wieku, jak i znajdywany w Noc Kupały materiał na przyszłość. Badamy następnie oddolne praktyki reinstalacji ubezpieczeń w miejscach, do których nie dociera ich światło: prekarne glinianki, trzeciosektorowe zasieki, żale bezprzelewowe. „Nośnik” kończą poetyckie i algorytmiczne próby reprezentacji umów o dzieło w postaci dzieła. A wszystko to skąpane w neonowej estetyce postemerytalnej, postjpegowej, postascii, postpolskiej.

Tak naprawdę jednak zaczynamy od zamknięcia projektu ZUSwave i rozpoczęcia nowej, lepszej, bardziej wydajnej ery sukcesizmu, którą zamkniemy następnym razem.

Piotr Puldzian Płucienniczak

######

VIRTUALNY INSPEKTORAT: wystawa do obejrzenia od 28.05.2016 do 11.06.2016 w galerii Henryk, ul. Wrzesińska 4/1, Kraków – WIĘCEJ INFO TU

######

W środku:

 

 

ZUS NA SKRÓTY

 

 

ŚWIADCZENIA ZUS

 

 

BRAK ŚWIADCZEŃ ZUS

 

 

DZIAŁ POEZJI

 

 

DZIAŁ ALGORYTMU

 

Czytaj online

Nośnik #4: ZUS

Redakcja: Piotr Puldzian Płucienniczak i Kinga Raab

Okładka: Piotr Puldzian Płucienniczak

Skład: Agnieszka Zgud

Łukasz Podgórni i Leszek Onak

Miejsce wydania: Internet

Data wydania: 28.05.2016

Seria: Nośnik

Liczba stron: 148

Nakład na listopad 2018: 617 (pobrania) + 1740 (online) = 2357

Czytaj za darmo:

Pobierz PDF Czytaj online

Licencja:Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku