Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

Dlaczego jesteśmy feministkami

Teresa Vetter (red.)

Czytaj za darmo:

Pobierz PDF Czytaj online

Kup papier:

Korporacja Ha!art

Licencja:

„Jestem kobietą, byłoby głupio nie być po swojej własnej stronie.”
Magdalena

 

Kobiety odpowiadają na pytania, czym jest feminizm, tłumaczą, dlaczego zostały feministkami i dlaczego wspólnymi siłami musimy walczyć o równouprawnienie kobiet. Razem możemy pokonać patriarchat, razem możemy walczyć o lepsze jutro i bezpieczną przyszłość dla wszystkich Polek. Nie będziemy ofiarami barbarzyńskich ustaw, nie pozwolimy, aby odebrano nam nasze prawa. Mokłyśmy razem w czarny poniedziałek, protestowałyśmy razem pod Sejmem i dopóki nasze prawa będą łamane, dopóty czarny protest będzie trwał. Rewolucja jest kobietą.

Książeczka zawiera (zebrane w facebookowej grupie Dziewuchy Dziewuchom) odpowiedzi na pytanie, czym jest feminizm, i dlaczego walka o równouprawnienie kobiet jest konieczna. Zysk ze sprzedaży papierowych egzemplarzy zostanie przeznaczony na wsparcie warszawskiego Ośrodka dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM”.

 

Czytaj online

Teresa Vetter – warszawianka, artystka, działaczka polityczna. Wychowała się dwujęzycznie, mieszkała i pracowała w Polsce, w Niemczech i w Iranie. W 2016 roku obroniła dyplom na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje jako tłumaczka.

Teresa Vetter (red.) - Dlaczego jesteśmy feministkami

Redakcja: Teresa Vetter

Okładka: Teresa Vetter

Skład: Teresa Vetter

Korekta: Łukasz Podgórni

Zdjęcia: Jakub Szafrański

Miejsce wydania: Kraków / Internet

Data wydania: 16 grudnia 2017

Seria: poza liniami

Liczba stron: 104

Nakład na listopad 2018: 50 (papier) + 523 (pobrania) + 387 (online) = 960

Czytaj za darmo:

Pobierz PDF Czytaj online

Kup papier:

Korporacja Ha!art

Licencja:

Artykuły powiązane

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 o godz. 19:00 w Spółdzielni Ogniwo (ul. Paulińska 28, I piętro, Kraków). W dyskusji udział wezmą: redaktorka książki – Teresa Vetter, Anka Adamczyk oraz publiczność. Prowadzenie: Dorota Kawęcka.

6 grudnia 2017

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku