Przez lata Rozdzielczość Chleba siedziała przed komputerem, ale doświadczenie cyberżulerstwa uświadomiło nam wartość człowieka. Człowiek może być płatnikiem składek i dlaczego mielibyśmy mu w tym przeszkadzać?
Jesienią wydajemy czwarty „Nośnik”, tym razem poświęcony szeroko zakrojonej problematyce informatyzacji ZUS. Dotykamy tu zielonej i ciekawej materii. Rozmawiamy o umiejscowieniu Polski w globalnej sieci Wschód-Zachód-Północ-Południe oraz umiejscowieniu sztuki w relacji praca-państwo-kapitał-internet. Patrzymy na polską estetykę instytucjonalną i staramy się opisać reguły jej powstawania, wypełnić wszystkie 98 okienek formularza. Dlaczego zuswave jest lepszy od vaporu? Jak akcelerować paprotkę? Czy można tworzyć poezję bez etatu? Czym różni się dzieło zwykłe od tego na umowę? Za co kochamy ZUS? Za co ZUS kocha nas?
Zapraszamy do przysyłania tekstów, form paratekstowych, graficznych, muzykalnych, wideofonicznych, performatywnych i innych na temat. Podobno papier przyjmie wszystko, ale internet jest bardziej wymagający. Materiały będą przechodzić życzliwą selekcję i brutalną kuratelę. Propozycje wrzucajcie na rozdzielczosc.chleba@gmail.com, a na temat wrzucajcie ZUS. Czekamy do końca lipca.
Wybrany kontent zostanie opublikowany w „Nośniku” #4 (na licencji CC-BY-NC) i zgrabnie pokazany światu (offline i online), a autorki i autorzy docenione jeszcze w jakiś bonusowy sposób, który dopiero wymyślimy. Nie będą to pieniądze.
Redaktorem numeru i przewodnikiem treści jest Piotr Puldzian Płucienniczak.
Zapisz się też na wydarzenie na Facebooku, co ci szkodzi.
Rozdzielczość Chleba 2011-2018
Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku