Rozdziel
czość
Chleb
a (RIP)

booms

Piotr Puldzian Płucienniczak

Czytaj za darmo:

Uruchom kod

Maszyna literacka bazująca na wierszach Maćka Taranka z tomiku repetytorium. Algorytmiczność tekstów podkreśliłem włączając je w program. Trzy pierwsze teksty pochodzą z tomiku, reszta generowana jest na podstawie bazy wyrażeń. Podkręcenie powtarzalności ujawnia pracę systemu, która przejawia się zarówno w zamachach, jak i zabawkach.

Piotr Puldzian Płucienniczak

Ostatecznym wyjściem czytelnika, paradoksalnie, jest zamknięcie okna przeglądarki, by nie widzieć owej przerażającej, wciąż rosnącej liczby, która w realnym, pozatekstowym świecie jest liczbą strat ludzkich spotęgowanych przez liczbę świadków, ofiar i sprawców. Booms to dzieło niespokojne i niepokorne, to rezultat zamysłu, który odnalazł swój odpowiedni wyraz; to mała, indywidualna, godna uwagi forma sprzeciwu.

Mariusz Pisarski
Protest-song w javascrypcie, Techsty 1/2016

Piotr Puldzian Płucienniczak – artysta, socjolog, aktywista, animator kultury, okazjonalnie tłumacz i programista. W Rozdzielczości Chleba złożył „Marsz na ROM” (2012), „Firmy” (wkrótce), kierował projektem ZUSwave i współredagował Nośnik #4: ZUS. Publikował w „Bez Dogmatu”, „Dwutygodniku”, „Emecon”, „Ha!arcie”, „Kulturze i Społeczeństwie”, „Studiach Socjologicznych” i różnych innych miejscach. Zalogowany w Warszawie. Strona autorska: puldzian.net.

Piotr Puldzian Płucienniczak - booms

Język programowania: JavaScript

Kod źródłowy: JavaScript

Miejsce wydania: Internet

Czytaj za darmo:

Uruchom kod

Rozdzielczość Chleba 2011-2018

Spędzaliśmy dużo czasu na Facebooku